Grand Theft Auto 5

Grand Theft Auto 5 İndir


 4.2 (28 oy)
SÜRÜM / BOYUT
5 / 175.36 MB
GÜNCELLEME
2016-06-02
LİSANS / DİL
Deneme Sürümü / İngilizce
ÜRETCİCİ
Rockstar Games
KATEGORİ
Oyun
İŞLETİM SİSTEMİ
Windows 7 ve üzeri
apps Grand Theft Auto 5
Açık bir dünyaya sahip olan Grand Theft Auto serisinin son oyunu GTA 5 aldığı ödüller ile adından söz ettirmeye devam eden bir oyundur.
1
2
3
4
GTA serisini hayata geçiren Rockstar firması 2013 yılının Eylül ayında Grand Theft Auto 5 oyununu GTA 5 adı ile ilk olarak PlayStation 3 ve Xbox 360 oyun konsolları için yayınlamıştı. Bu dönemin ardından eski GTA oyunu serilerinde olduğu gibi GTA 5 oyununun PC sürümü ve diğer
konsol sürümlerinin de piyasaya çıkartılacağı 2014 yılının Haziran ayında resmi olarak duyurulmuştu. GTA 5 PC versiyonu ise oyunun PlayStation 4 ve Xbox One konsol sürümlerinin ardından kısa bir süre sonra piyasaya çıkartıldı.

Rockstar firmasının bugüne kadar ürettiği oyunlar arasında en geniş dünyaya sahip olan Grand Theft Auto 5 serisi, serinin diğer oyunları ile karşılaştırıldığı zaman büyük değişikliklere sahip olan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. GTA 5 oyununda artık tek bir karakter yerine birbirinden farklı özelliklere sahip olan 3 ayrı kahramanı yönetebiliyorsunuz.

Üç Ayrı Karakteri Yönetebilirsiniz

Her bir kahramanın kendisine ait özel bir hayat hikayesi olması ve gelişmiş özelliklere sahip olması ise oyunu oynarken sıkılmamanıza ve yeni özellikler keşfetmenize yol açıyor. Los Santos ve Blaine Country bölgesinde yer alan karakterlerin hikayeleri ise şu şekilde:

Michael

Banka soygunculuğu konusunda bir profesyonel olan eski suçlu Michael, son derece karışık bir aile hayatına sahiptir. GTA 5 oyununda Michael eski günlerine tekrar dönmektedir.

Trevor

Oyundaki en eğlenceli karakter Trevor karakteridir. Pisliğin içine bulaşmadan rahat duramayan Trevor, kontrol edilemeyecek derece büyük bir öfkeye sahiptir. Michael'in en eski ve yakın dostu da Trevor'dur

Franklin

Arabalara büyük bir tutku ile bağlı olan Franklin, geçmiş yaşantısında pek çok suça karışmış olan bir karakterdir. Franklin'in hayatı ise Michael ile tanıştıktan sonra değişmeye başlar.

Özgür Oynanış Biçimi 

Son derece özgür bir dünya sunmakta olan GTA 5 oyununda uçsuz bucaksız bir dünyada motosikletler, arabalar, otobüsler ve hatta tanklar gibi araçları kullanabiliyorsunuz. Bunun yanında helikopter ve jet uçaklarının da yer aldığı oyunda diğer serilerde olmayan su altı dünyası da bulunuyor.

Oyunun konsol versiyonlarına göre daha geliştirilmiş grafiklere sahip olan GTA 5 oyununda kaliteli karakter detaylandırmaları, son derece geliştirilmiş bir fizik motoru ve oldukça geniş bir görüş alanı yer alıyor.

GTA 5 oyununda yönettiğiniz karakterleri de istediğiniz şekilde kişiselleştirebiliyorsunuz. Ayakkabı, şort, pantolon, gömlek, dövme, gözlük, t-shirt- şapka ve daha pek çok farklı aksesuar sayesinde gerçek hayatta kendinize benzeyen bir karakteri de GTA 5 oyununda karakterinize yansıtabilirsiniz.

Ünlü seri GTA'nın milyonlarca oyuncunun gönlünde taht kuran son oyunu GTA 5'in PC versiyonunu oynayabilmek için iyi bir bilgisayar donanımına sahip olmanızın gerektiğini de söyleyelim.
check_circle ÖZELLİKLERİ
check_circle Özgür bir dünya
check_circle Araba, otobüs, tank, bisiklet, motosiklet ve helikopter kullanabilme
check_circle 3 ayrı karakteri yönetebilme
check_circle Kişiselleştirilebilir karakterler
list İLGİLİ YAZILAR