GTA Türk

GTA Türk İndir


 4.1 (439 oy)
SÜRÜM / BOYUT
/ 85.93 MB
GÜNCELLEME
2016-05-17
LİSANS / DİL
Ücretsiz / Türkçe
ÜRETCİCİ
Rockstar Games, Inc
KATEGORİ
Oyun
İŞLETİM SİSTEMİ
Win8/Win7/Vista/WinXP
apps GTA Türk
GTA Türk yama paketi sayesinde GTA Vice City oyununu tamamen Türkçe olarak oynayabilirsiniz.
1
2
3
4
GTA serisine ait pek çok yeni oyun piyasaya çıkmasına rağmen GTA Vice City oyunu hala en fazla tercih edileni oluyor. Piyasaya çıkalı uzun yıllar olmasına rağmen en fazla oynanan GTA oyunları arasında yer alan ve ülkemizdeki oyuncular tarafından da çok fazla sevilen GTA oyunu, İngilizce olarak hazırlandığı için görevleri yaparken bazı yerlerde zorlanmanıza yol açabiliyor.

GTA Vice City oyununu Türkçe olarak oynayabilmek ve farklı bir deneyim yaşayabilmek isteyen oyuncular ise GTA Türk paketini kullanarak oyunun
arayüzünü Türkçe hale getirebiliyorlar. Ayrıca Türkçe dil desteği ile birlikte oyuna bazı yeni araçlar da ekleniyor. Örneğin Tofaş serisinin araçlarına bu paket sayesinde erişebiliyorsunuz.

3 büyük futbol takımımızın formalarını da oyun içerisinde giyebilmenizi sağlayan bu paket oyun severlerin mutlaka denemesi gereken bir eklenti paketi olarak karşımıza çıkıyor.

GTA Türk Paketi Nasıl Kurulur?

GTA Türk eklentisini kurabilmek için ilk önce oyunu silerek sıfırdan kurmanız gerekiyor. Daha sonra indirilen dosyaların arasında yer alan “GTA Mod Installer v4.0.” kurulumunu aktif edin. “Continue” tuşuna bastıktan sonra “Install a mod (with a script file) to…” seçeneğine gelin ve “Next” tuşuna basın.

“I want to select the ZIP or RAR file” seçeneğine bastıktan sonra “Next” diyerek ilerleyin. “…” seçeneğine tıkladıktan sonra “GTA Turk City.zip” dosyasını seçin ve kuruluma devam edin. Oyunun kurulu olduğu klasörü belirttikten sonra eski dosyalarınızın yedeğini alın ve kurulum bittikten sonra “Exit” tuşuna basarak kurulumu kapatın.

“GTA Vice City User Files” klasörünü kopyaladıktan sonra “Belgelerim” klasörüne yerleştirin. Bu adımları izledikten sonra oyunu çalıştırdığınız zaman tamamen Türkçe olarak ek özellikler ile birlikte oynamaya başlayabilirsiniz.

GTA Hikayesi

Hikaye Liberty City (Özgürlükler Şehri)'de geçmektedir. Şehirde bulunan en tanınmış mafya aileleri arasında Sonny Forelli ailesi de bulunmaktadır. Oyun karakterlerinden Sonny ve Tommy Vercetti çocukluk yıllarını birlikte geçirmiş ve çok iyi birer dostlar. Mafya hiyerarşisinde Tommy'ye Sonny tarafından üst düzey makam ve mevki sağlayanmıştır. O da bu güveni boşa çıkarmamış ve her koşulda aileye sadık kalmıştır.

Hikaye, Vercetti'ye Tommy tarafından bir adam öldürmesi için görevlendirilmesiyle başlar. Fakat hedefteki isim bu durumun farkındadır ve bu sebeple Tommy'yi bir tuzağa düşürmek ister. Bunun sonucunda tam tamına 11 adam ölür ve Tommy bu yüzden 15 yıl hapis cezasına çarptırılır. Olayı duyan şehir sakinleri Tommy'ye 'Harwood Canisi' lakabını takmıştır. Hapisteki yıllarında bolca düşünmeye vakti olan Vercetti, bu olayın Sonny tarafından kurgulandığını ve ona tuzak kuranın o olduğu kanısına kapılır.

Bir karakter hapisteyken diğeri, rakip ailelerin üst düzey yetkililerini ve çocuklarını öldürtür ve bu sayede Forelli ailesinin şanına ve gücüne güç katmıştır. Seneler geçerken Sonny uyuşturucu ticareti işine merak salar ve bir diğer şehir olan Vice City'de bu işe girişir. Fakat bu ticaretten en yüksek kârı sağlayabilmek için ticari rakiplerinden kurtulması gerekmektedir. Bu esnada Tommy hapisten çıkmıştır ve onunla işbirliği yapması için bir engel bulunmadığını düşünmüştür. Fakat Liberty City'de kötü repütasyonu olan Tommy'yi Vice City kasabasına yönlendirmektedir.

Birlikte çalışmaya başlayan ikilinin başına şöyle bir olay gelir. Bir uyuşturucu alışveri esnasında Tommy bir baskın yer ve bu olaydan kurtulan bir kaç kişiden biri Tommy olur. Ama ne yazık ki Sonny'nin bir servet mahiyetindeki parası ve uyuşturucusu oracıkta kaybolur. Sonny, doğal olarak bu parayı ve malı geri istemektedir ve bu sebeple Vercetti'ye fırsat verir.


Ken Rosenberg, uyuşturucu bağımlısı bir avukattır ve Lance Vance bir başka uyuşturucu taciridir. Zaman ilerledikçe Tommy Vercetti güçlenir ve Vice City ve dolaylarında sözünü geçirebilen bir kişiye dönüşür. Fakat Sonny'ye olan borcunu hala ödeyememiştir. Bu sebeple sürekli telefonlar alır. Zira işleri yoluna girmiş, Sonny de durumun farkındadır ve yapılan işlerden pay almak istemektedir. Bu amaçla adamlarından bir kaçını Vercetti'ye gönderir fakat tüm adamları öldürülür. Bu olay sonunda Sonny, Vercetti'nin iş ortağı olan Lance ile işbirliği konusunda anlaşma zemini arar ve amacına ulaşır.


Sonny, bir süre sonra Vice City şehrine gelir ve Tommy'yi ziyaret eder. Tommy ise borcu kapatmak istemektedir fakat bunu sahte paralar ile çözmek ister. Sonny, Tommy'nin malikanesine gider ve adamlarıyla kapıda karşılaşır. Vercetti ise sahte paraları vermeye çalışır. Fakat bu durumun farkında olan Lance Sonny'yi uyarır ve o anda Tommy kendisini tuzağa düşürenin Sonny olduğunu anlar. Sonny ise adamlarını Tommy Vercetti'nin üzerine salar ve bu sebeple olay yerinde büyük bir çatışma yaşanır. Tommy'nin duradcağı yok ve silahlı kavgada Lance Vance ve Sonny Forelli'yi vurarak öldürür.


Yaşanılan bu olay sonunda Forelli ailesi çöküş sürecine ilk adımlarını atmıştır. Tabi bu durum başta Sindacco ailesi olmak üzere mayfa aileleri için oldukça memnun edici bir gelişme olarak değerlendirilir.
Vice City'deki hikayenin başlangıcı işte böyle olmuştur. Vercetti, şehrin en azılı gücü haline gelmiş ve bir bakıma Forelli ailesinin yıkım fitilini ateşlemiştir. Vance ve Sonny öldüğünden dolayı güç tamamiyle Tommy'ye geçmiş gibi görünüyor. Hikayenin bundan sonraki kısmı ise oyunu oynayacak olanların belirleyeceği bir sonuç olacaktır.

Hikayeyi anlatmamızın sebebi aslında tamamen oyunun ruhunu yaşamanıza ve attığınız adımları bilerek atmanızı istediğimizden dolayıdır. Keyifli oyunlar!

check_circle ÖZELLİKLERİ
check_circle Türkçe arayüz ve görevler
check_circle Yeni araçlar
check_circle Giyilebilir 3 ayrı büyük takım forması
list İLGİLİ YAZILAR