Apple Kullanıcı Sağlığına Önem Veriyor

Apple Kullanıcı Sağlığına Önem Veriyor
Apple'ın yeni geliştirdiği kullanıcı sağlığını ilgilendiren yazılım ile birlikte yeni bir devir başlayacak.

Apple tarafından kullanıcı sağlığını ilgilendiren çok önemli bir yazılım geliştiriliyor. Bu yazılım ile birlikte yeni bir devir başlayacak.

Geçtiğimiz hafta Apple iPhone kullanıcıları sağlık ile ilgili tüm ihtiyaçları tek elden hizmete dönüştürmek üzere bir ekip gün yüzüne çıkmıştı.

Apple ile Tıp Geçmişinizi Her Daim Yanınızda Taşıyacaksınız!

Bu projenin genel fikri sağlığınıza ilişkin tüm bilgileri bir yerde toplamak ve bu tıbbi geçmişle beraber doktora gittiğinizde detayları doktorunuzla kolayca paylaşabilmek.

Büyük fayda sağlayacağı düşünülen bu özelliğin ilk olarak Apple Watch için geliştirildiği dillendirilmişti. Bu söylentilerin iPhone kullanıcıları için de doğruluk payı olduğunu söylemek mümkün.

Sağlık girişimi adına önemli bir firma ile işbirliğine gidecek olan Apple CNBC’deki açıklanan rapora göre Health Gorilla ile birliktelik sağlayacak.

Rapora göre Health Gorilla şirketi iPhone kullanıcılarının sağlık verilerini taşımakla yükümlü olacak. Test laboratuvarı veya hastanelerde sağlık hizmet sunucuları ile birlikte çalışacak. 

Yani bu da demek oluyor ki nereye giderseniz gidin sağlık durumunuzu ve tıbbı geçmişinizi bir tık ile ortaya koyabilecek ve doktorunuzu bilgilendirebileceksiniz.

Bu yeni özelliğin bir sonraki WWDC etkinliğinde boy göstermesi bekleniyor. Şu an için çok fazla detaylı bir bilgiye sahip değiliz. Fakat Apple’ın sağlık alanında yaptığı girişimler ile ilgili önümüzdeki dönemde daha ayrıntılı bilgilere sahip olacağız. O zamana kadar bizi takip etmeye devam edin.