Eset Antivirüs Kullanıcıları Tehlikede

Eset Antivirüs Kullanıcıları Tehlikede
Eset Antivirüs kullanıcılarının ciddi bir problem ile karşı karşıya olduğu gündeme düştü.
keyboard_arrow_right İLGİLİ PROGRAMLAR

Bilgisayarların güvenlik ve sorunsuz kullanımı için kullanılan antivirüs programı vardır. Antivirüs programlarından birisi olan Eset Antivirüs, hakkında bazı teknoloji içerikli dergi ve internet adreslerinde güvenlik zafiyeti yaşandığını, bu zafiyetin hackerler tarafından değerlendirilmesi durumundan ciddi problemlerin ortaya çıkacağı belirtilmektedir. Eset Antivürüs programının kullanıcı sayısı çok fazladır.

Eset Yazılımları gelişmiş proaktif antivirus koruması sağlayan programdır. 25 yıldan bu yana kullanılan program, teknolojinin keyfini çıkarmanızı sağladığı gibi ağırlıklı olarak hafif zararlı yazılımlar üzerine etkilidir. Eset bireysel ve kurumsal olarak hizmet sunmaktadır. Bilgisayarın son kullanıcısın güvenlik adına yapabilecekleri uygulamalar içerisinde yer alan antivirüs programı yükleme sırasında ciddi problem teşkil edebilecektir.

MacOS Sürümünde Etkili Görülür

Geçtiğimiz günlerde teknoloji içerikli kaynakları birinde ESET Endpoint Antivirus 6 programında yapılan inceleme de hackerlerin işletim sistemi içerisine girerek yetkili olarak komut çalıştırdığı ortaya çıktı.

Yaşanan problemin çözümü ile ilgili Google Güvenlik Ekibi içerisinde yer alan Jason Geffner ve Jan Bee keşfedilen açığın manipule edilmesi de kolaydır. Bilgisayar teknolojisinde bu tip sorunlarla karşılaşmak mümkün olabilir. İfade edilen bu sorun şimdilik programın macOS sürümünde görünüyor olsa da hackerler programı çökertmek amacıyla Windows için çeşitli alternatif yollar aramaya başlamıştır.