Facebook Yüz Tanıma Sistemine Geçebilir

Facebook Yüz Tanıma Sistemine Geçebilir
En popüler sosyal ağlardan olan Facebook, yeni bir güvenlik yöntemini devreye sokuyor.
keyboard_arrow_right İLGİLİ PROGRAMLAR

Dünyanın en popüler ve en büyük sosyal ağları arasında yer alan Facebook, hesapların güvenliklerini en üst düzeye çıkartabilmek için yeni bir yöntem deneyecek. Facebook yüz tanıma sistemi sayesinde giriş sisteminde birtakım değişiklikler meydana gelecek.

Facebook’un bir süre önce hesap güvenliğinin arttırılması için selfie ile doğrulama sistemini denediği ortaya çıkmış durumda. Hesabınıza giriş yaparken uzun süredir kullanılmakta olan captcha sisteminin yetersiz görülmesnden dolayı Facebook, hesap sahibinde kişinin yüzünden giriş onayı alabilecek.

Yakın Zamanda Hayata Geçecek

İnternet ortamlarında yayılan bu haber ve bir adet de yeni ekran görüntüsü ile birlikte Facebook’un üzerinde çalıştığı bu yenilik doğruluk kazanmış durumda diyebiliriz. Yaygın bir şekilde ne zaman bu özellik kullanılacak ve hayata ne zaman tüm kullanıcılar için geçirilecek şimdilik bir bilgi yok.

Facebook’un bu sisteme geçmesi ile birlikte güvenlik alanında bir seviye daha yükseleceği söyleniyor. Fakat bu sistemin belli başlı dezavantajları da olacak gibi gözüküyor.