Galaxy Note 8 Kamerası Hakkında Detaylar

Galaxy Note 8 Kamerası Hakkında Detaylar
Galaxy Note 8 modelinin kamerası ile ilgili detaylar ortaya çıktı.

Galaxy Note 8 modelinde olması muhtemel olan kamera detayları ile ilgili söylentiler gelmeye devam ediyor. Pek, bizlere sunulacak olan bu kamera kaç megapiksel olacak ve yakınlaştırmada ne kadar büyük bir fark sunacak?

Uzun zamandır merakla beklenen Samsung’un üst seviye phablet cihazı Galaxy Note 8’de ilk defa bir çift kamera kurulumunun söz konusu olduğu belirtiliyor. Hatırlanacağı gibi daha önce de Galaxy S8 için beklentiler bu yöndeydi fakat fiyat artışı söz konusu olabileceği gerekçesi ile firma bundan vazgeçmişti.

Galaxy Note 8’de Çift Kamera Kurulu Mu Olacak Mı?

Uzmanların yaptığı yorumlara göre Galaxy Note 8 arka kamerası 12 megapiksel geniş açı lense sahip. Ayrıca 13 megapiksel telefoto lensten meydana gelecek. Bu lensler ile 3x optik yakınlaştırma söz konusu olacak. Kamera kurulumu ile özne ve arka planın fark edilebilecek düzeyde ayrılması ve bir bokeh etkisinin mevcudiyeti ihtimaller arasında.

Vivo, Huawei ve Oppo gibi Çinli markalarda çoktan çift kamera sistem kullanımı mevcut. CounterPoint Research adlı Hong Kong’lu araştırma şirketi Çin’de 2017’nin ilk dönemi en çok satılmış olan çift kameralı telefon listesini yayınladı. Buna göre iPhone 7 Plus, Mate 9, Mate 9 Pro ve Vivo Xplay 6 en çok tercih edilenler arasında.

Techno Systems Research adlı Japon araştırma şirketi çift kamerası bulunan telefonların küresel akıllı telefon piyasasında payın 2016’da %5 oranından 2020 yılına kadar %34’e kadar çıkacağını iddia ediyor.