Galaxy S6 Android Oreo Güncellemesi Alıyor!

Galaxy S6 Android Oreo Güncellemesi Alıyor!
Galaxy S6 Android Oreo güncellemesi nihayet geliyor.

Samsung Galaxy S6 Android Oreo güncellemesi geliyor. 2015 yılında amiral gemi modelleri için Reddit platformunda yalan bilgilere göre Oreo güncellemesinin geleceği açıklanmıştı. Mevcut olarak ise Galaxy S8+ kullanıcıları Oreo güncellemesinin beta sürümünü test ediyorlar. Önümüzdeki yılbaşından sonra ise Galaxy S8, S8+ ve Note 8 modellerinin de Oreo güncellemesini alacağı söyleniyor.

Fakat Samsung bu modeller ile sınırlı kalmak istemiyor. Reddit platformunda CyberConCode adlı bir kullanıcı Samsung’un yetkili destek hattı ile görüştü ve ekran görüntülerini paylaştı. Paylaşılan ekran görüntülerinde müşteri temsilcisi, Samsung’un Galaxy S6 modeli için Oreo güncellemesini vereceğini belirtti. Samsung yetkilisi bir diğer kişi ise bilginin supervisor tarafından da onay aldığını söyledi.

Bu Yılbaşına Doğru Güncelleme Gelebilir

Gelen bilgiler doğrultusunda artık Samsung Galaxy S6 modelinin de Oreo güncellemesini alacağına kesin gözü ile bakılıyor. Reddit kullanıcıları görüştükleri yetkililere aynı zamanda güncellemenin ne zaman geleceğini de sordular, fakat bu konu ile ilgili yetkili kişilerden herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

Oreo güncellemesinin ise Galaxy S6 kullanıcılarını epey sevindireceği belli oldu. Uzun süredir güncellemeyi bekleyen kullanıcıların bu yılbaşına doğru güncellemeye kavuşacaklarına artık kesin gözü ile bakılıyor.