Gmail Kullananlar Bu Habere Dikkat!

Gmail Kullananlar Bu Habere Dikkat!
Gmail kullanıcılarını tehdit eden yeni bir virüs tekrar ortaya çıktı.

Google tarafından Android işletim sistemlerinde yerleşik olarak gelen eposta güncellemesi ile birlikte bazı konulara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu bağlamda Gmail kullanıcılarına bir uyarı geçmek gerekiyor. Şimdi bu güncelleme ile birlikte gelen yeniliklere ve dikkat edilmesi gerekenlere bir göz atalım.

Android işletim sistemli cihazlarda Gmail uygulaması güncellenmiş durumda. Bu güncelleme ile güvenlik noktasında bazı yenilikler gelmiş durumda.

Gmail Android Güncellemesi Neler Getiriyor?

Android cihazlar için kullanılan Gmail uygulaması internet mecrasında oldukça dikkat çeken ve önemli olan yazılımlardan phishing açısından geliştirme ve önlemleri kapsayıcı bir vaziyette.

Gmail kullanıcıları için geliştirilen güncelleme kişilerin korkulu rüyası olan bilgilerin ele geçirilmesi için kullanılan phishing için uygulamayı daha güvenli bir hale getirmiş durumda. Güncellenmiş bu uygulama ile gelecek olan epostaların içerisinde olası bir zararlı yazılım ya da link gibi zararlı elemanlar varsa önceden uyarıyor. Bu sayede pek çok kullanıcı gerçek gibi görünen ancak son derece zararlı olan bu virüslerden haberdar olabiliyor. Ayrıca bu güncelleme ile bu zararlı virüs ve yazılımlar ortadan kaldırılıyor.

Gmail kullanıcılarını oldukça rahatlatan bu güncelleme ile artık epostadaki virüs kabusu da son bulmuş oluyor. Bu güncellemeyi oluştururken oldukça doğru hamleler atan firma günümüzün en sıkıntılı durumlarından birisi olan zararlı yazılımları kontrol ederek kullanıcıların en fazla sıkıntı yaşadığı yazılımlardan birini seçmiş durumdalar. Bu sayede en sık karşılaşılan epostadaki virüs problemi ortadan kalkmış oldu.