Google Yeni Güncellemeyle Karşınıza Çıkıyor

Google Yeni Güncellemeyle Karşınıza Çıkıyor
Bu sefer güncellemenin güncellemesi geldi. Google, güncelleme desteğini artırarak; Pixel 2 ve Pixel 2 XL’ı kullanışlı hale getirmeyi planlıyor.
keyboard_arrow_right İLGİLİ PROGRAMLAR

Pazartesi günü Pixel 2 ve Pixel 2 XL modelleriyle karşınıza çıkan Google, android sistem güncellemelerini artırarak yeniliği de güncellediklerini açıkladı. İlk Pixel modelinde 2 yıl güncelleme garantisi bulunuyorken; Google bu duruma el atarak, sonunda süreyi 3 yıla uzatmayı başardı.

Sürekli gelişen teknolojinin ve telefon uygulamalarının artışını baz alırsak; 3 yıl tam olması gereken süre olarak karşınıza çıkıyor. Google, 3 yıl süresini stabil tuttuğu sürece güncelleme desteklerinde sorun yaşamayacağını düşünüyor. Ayrıca Google yetkilileri, akıcı ve hızlı güncelleme sisteminde tanıtmış olduğu Pixel modellerinde devamlılığı sağlayacaklarını belirtiyorlar.

Apple Tarafında Durum Ne?

Güncelleme desteğini 4-5 yıl gibi uzun yıllara yayabilen bir firma Apple. Ancak telefonların son aşamada nasıl oldukları ortada. Örnek verilecek olursa; hatırlayacağınız üzere IPhone 5, İOS 10.3.3 güncellemesiyle kullanılır bir ürün olmaktan çıkmıştı. Güncellemelerin, telefonları zor duruma sokacağı biliniyorsa,  o halde neden  güncellemelerin pozitif yönde düzenlenmesi gerekmiyor? Gibi sorularla karşılaşmak olası bir hal alıyor.

Bu sorulara cevap bulmuş olacaklar ki Iphone 6’yı çıkararak akıcı ve hızlı bir modelleme yapabilmişler. Ancak, modele uygun güncelleme getirerek İOS 11.0.2’yi IPhone 6 ve IPhone 6 Plus’a entegre etmişlerdi. Ancak tekrar telefon kasılmalarına ortam hazırlamış olmaları akıllardaki soruları gün yüzüne çıkarıyor.