Google’dan Yeni Gboard Güncellemesi Geldi!

Google’dan Yeni Gboard Güncellemesi Geldi!
40 ayrı dilin eklendiği Gboard güncellemesi yayınlandı.

Google’ın geliştirilmiş yeteneklere sahip olan mobil klavye uygulaması Gboard için yeni bir güncelleme daha geldi. Bu güncelleme ile birlikte 40 ayrı yeni dil kullanılabilir hale geldi. Böylelikle Gboard üzerinde desteklenen dil sayısı 120’ye kadar ulaşmış oldu.

Yeni güncelleme aynı zamanda Google klavyesinin pek çok farklı çıkartma ve emojiye sahip olmasına da yol açtı. Eski sürümlerde kullanıcılar çıkartma kullanabilmek için Google Allo kullanmak zorunda kalıyordu. Yeni sürüm ile birlikte artık Gboard tek başına çıkartma kullanabilmenizi sağlayacak.

Android İşletim Sisteminde Daha Verimli Çalışıyor

Android sisteminden önce iOS sistemi için sunulan Gboard klavyesi günümüzde Android için daha fazla güncelleme almaya başlamış durumda. Android kullanıcılarının memnun olduğu güncellemeler ile ilgili iOS kullanıcıları ise olumsuz geri dönüşler yapıyor. Araştırmalara göre ise Gboard, Android işletim sisteminde daha işlevsel bir şekilde kullanılıyor.

Yeni güncelleme olan 6.17.15 güncellemesine Google Play üzerinden sizler de ücretsiz olarak ulaşabilir ve Gboard uygulamasını güncelleyebilirsiniz.