İşte PlayStation 4'ün Satış Rakamları!

İşte PlayStation 4'ün Satış Rakamları!
PlayStation 4'ün 2017 yılına ait olan satış rakamları dudak uçuklatan cinsten.

Uzun yıllardır oyun konsol piyasasının efsane isimlerinden biri olan Playstation 4'ün en güncel satış rakamları açıklanmış durumda. Bakalım Sony Playstation 4’ün satış durumları nasıl?

Bilindiği gibi Sony, Playstation 4’ü 2013 yılında kullanıcılar ile buluşturmuştu. Şu sıralar her ne kadar yerini PlayStation 4 Pro ve PlayStation VR'a bırakıyor olsa da dünya geneline baktığımızda satışları hala devam etmekte.

Kullanıcıları ile buluşmasından tam 4 yıl sonra Sony, Playstation 4’ün güncel satış rakamlarını kamuoyu ile paylaştı. Merak konusu olan bugüne kadar kaç adet Playstation 4 satıldığı da gün yüzüne çıkmış oldu. Son 2 yılda Playstation 4 satışları ne durumda, bu yıl itibarı ile ne olmuş hep birlikte bakalım.

60 Milyonu Geride Bıraktı!

Bizzat Sony tarafından yayınlanan rakamlara göre Playstation 4 sevkiyatları dünya geneli baz alındığında 60 milyonu geçmiş durumda. 2016 yılının sonuna doğru konsol satışlarının tekrar yükselişe geçtiği bildirildi. Sony, 2015 mali yılında 17,7 milyon adet Playstation 4 sevkiyatı gerçekleştirmiş durumda. 2016 yılında ise durum 14,8 milyon adet PS4 sevkiyatı ile gerçekleşmiş durumda.

Son çeyrekte bir toparlanma söz konusu oldu ve bu toparlanma süreci ile birlikte durum geçen senenin aynı dönemine göre %26’lık bir yükselme gösteriyor.

Sony 2018 yılında ise toplamda sevkiyatı 80 milyon barajına taşımak istiyor. Ancak gelecek yıldan itibaren konsol satışlarında ciddi düşüşler bekleniyor.