Nokia 9 ile İlgili İlk Sızıntılar Geldi

Nokia 9 ile İlgili İlk Sızıntılar Geldi
Nokia 8 ile birlikte tanıtılması beklenen Nokia 9 ile ilgili sızıntılar gelmeye başladı.

Nokia 9 modeli ile ilgili pek çok farklı dedikodu ve sızıntı yayılmıştı. Ancak bu dedikodu ve sızıntıların çoğu asılsız çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde Nokia 8 modeli ile birlikte tanıtılacağı söylenen cihazın tanıtımının ise önümüzdeki ay yapılacağı kesinleşti. Çin’den gelen yeni haberlere göre yeni cihazın 2018 Ocak ayında tanıtılacağı ve fiyatı kesinleşti.

Nokia 9 Teknik Özellikleri

19 Ocak tarihinde HDM’in düzenleyeceği etkinlikte bütün gözlerin Nokia 9 modeline dönmesi bekleniyor. Çin’de tanıtımı yapılacak ve Android işletim sistemi kullanacak olan cihazın özel ROM ile birlikte Google’ın servislerinin yerine yerel hizmetler kullanacağı söyleniyor.

5.5 inç QHD ekran ile geleceği kesinleşen Nokia 9 modelinde 6 GB RAM ve çift ana kamera yer alacak. 64 GB’lık Nokia 9 modelinin fiyatı 560 dolar olacak. 128 GB’lık model satın almak isteyenler ise 635 dolar ödeyecekler.

IP67 sertifikasına sahip olan cihaz su ve toza karşı dayanıklı olarak üretiliyor. Şimdilik tüm gözler Ocak ayında düzenlenecek olan etkinliğe çevrilmiş durumda.