Torrent için Özel ve Hızlı İnternet

Torrent için Özel ve Hızlı İnternet
Hindistan’da yer alan internet sağlayıcılarının bazıları, Torrent kullanıcılarını sevindirecek bir anlaşmaya vardılar.
keyboard_arrow_right İLGİLİ PROGRAMLAR

Hindistan’da yaşayan ve Torrent kullanmayı seven kullanıcılar için son derece sevindirici bir gelişme ortaya çıktı. Ülkede yer alan internet servis sağlayıcıları, torrent arama motoru olan Torbox ile anlaşma yaparak torrent kullanımlarında daha hızlı internet bağlantısı sağlayacakları bir projeye başladılar.

Anlaşma sayesinde kullanıcılar indirme işlemine başladıkları andan itibaren maksimum veri alabilmek için otomatik olarak lokal katılımcılar ile eşleşebilecekler. Bu durum ise maksimum hızda indirme imkanına sahip olmanıza yol açacak.

Müşterileri için dosya indirme ve paylaşma kısmında kolaylık sağlamak isteyen servis sağlayıcıları tarafından verilen bu karar aynı zamanda BitTorrent ağındaki veri transferi yükünün de azalmasına yol açacak.

İnternet Sağlayıcıları Anlaşmaya Vardılar

Spotify, Google Play Music, Pandora ve Hulu gibi servislerin kullanılmadığı Hindistan bölgesinde korsan içerik indirmek ile meşgul olan kişiler ise bu anlaşmadan son derece memnun olduklarını belirttiler.

TorrentFreak tarafından yayınlanan bir habere göre ise Hindistan’ın Sifi Broadband, Excitel, Syscon Infoway ve True Broadband gibi servis sağlayıcıları artık bu anlaşma çerçevesinde hizmet vermeye başlayacaklar.

Ülkemizde de sık sık kullanılan Torrent platformlarının bu tür değişikliklerden nasibini almasını diliyoruz.