watchOS 4.2 Güncellemesi Yayınlandı

watchOS 4.2 Güncellemesi Yayınlandı
Apple Watch kullanıcılarının uzun süredir beklediği watchOS 4’ün yeni güncellemesi yayınlandı.

Apple’ın sevilen ürünleri arasında yer alan Apple Watch kullanıcılarının uzun süredir beklediği watchOS 4’ün yeni güncellemesi yayınlandı. Uzun süredir beta sürecinde yayınlanan watchOS 4.2 ile birlikte yeni özellikler kullanıcılara sunuluyor.

Beta sürümünden sonra yayınlanan yeni güncellemenin en sevilen özelliği yeni bir ödeme hizmeti oluyor. Apple Pay Cash adı verilen özelliği geliştiren Apple, farklı ülkeler için ödeme sistemini aktif etti.

iPhone Üzerinden Yükleyebilirsiniz

Yeni güncelleme ile birlikte arkadaşlarınıza ya da ailenize para göndermeniz kolay bir hale gelecek. Ancak özelliği kullanarak para transferi yapabilmek şimdilik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri için aktif durumda.

Farklı hata düzeltmeleri ve güvenlik yükseltmelerine de yer verilen bu güncelleme ile birlikte Apple Watch kullanıcılarının pil ömrü de biraz daha uzayacak.

Güncellemeyi iOS 11 yüklenmiş olan iPhone üzerinden Apple Watch cihazınıza kurabilirsiniz. Güncellemeyi yüklemek için ise iPhone ve Apple Watch cihazınızın bataryasının %50 üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.