WhatsApp için Siri Dönemi Başlıyor

WhatsApp için Siri Dönemi Başlıyor
iOS 10 ile Siri API’larını yayınlamaya başlayan Apple, yakında WhatsApp’a da destek verebilir.
keyboard_arrow_right İLGİLİ PROGRAMLAR

WWDC 2016 etkinliğinde iOS 10 işletim sistemini görücüye çıkartan Apple, hemen ardından iOS 10 işletim sisteminin beta sürümlerini de geliştiriciler için piyasaya sunmuştu. iOS 10 işletim sistemi ile birlikte gelen yeniliklerden en önemlisi ise Apple servislerinin geliştiricilere açılması olmuştu.

Sesli asistan olan Siri’nin API’leri ise geliştiricilerin eline geçmişti. iOS 10 ile birlikte uygulamalara komut gönderimi de böylelikle sağlanmış olacak. Gelen haberlere göre ise WhatsApp uygulaması da bu kervana katılacak uygulamalar arasında yer alıyor.

Siri Daha Fazla Uygulamayı Destekleyebilir

Sızıntılara göre Apple şimdiden WhatsApp ve Siri entegrasyonu için düğmeye basmış durumda. iOS 10 güncellemesinin yayınlanmasından sonra Siri entegrasyonunun geleceğine artık kesin gözü ile bakılıyor. WhatsApp, Siri ile çalışmaya başladığı zaman sesli komutlar ile etkileşim içerisine geçebileceğiniz.

Sesli asistan Siri’nin 3. parti uygulamalar ile etkileşim içerisinde olması ise ilerleyen dönemde uygulama sayısının artacağına işaret ediyor. Apple’ın ilk hamleyi atmış olması Siri ile uygulamaların entegre biçimde çalışması için yeni bir dönemi başlatacak.