java

Java İndir

8.0 121 (Tüm Tarayıcılar) 250460 İndirilme
Lisans / Dil:
Ücretsiz / Türkçe
Üretici:
Oracle
Kategori:
Windows / Araçlar / Sistem Araçları
İşletim Sistemi:
Windows XP / Windows 7 / Windows 8
Puan:
 4.3 (127 oy)
Boyut / Güncellenme:
61.18 MB / 2017-03-24

Java

Java Sanal Makinesi, Java üzerinden geliştirilen ve çeşitli uygulamaları çalıştırmaya yarayan ücretsiz bir yazılımdır.

Uzun bir geçmişe sahip olan Java yazılımı, günümüzden 21 yıl önce uygulamaya konulmuştur. Bu yazılımın yürürlüğe konmasıyla beraber, günümüzdeki bir çok uyugulama, bu taban sayesinde çalışmaktadır. Sun Micro Systems tarafından geliştirilen Java yazılımı, bir çok program ve uygulamanın çalışmasını sağlarken, yeni geliştirilenler de bu yazılım sayesinde çalışmaktadır. Java yazılımı, internet üzerindeki uygulamaların çalışmasını sağlar ve internet yolculuğunuzu

daha keyifli ve kullanışlı bir hale getirir. Milyonlarca değişik platformada işlem yapan yazılım sayesinde, değişik uyugulamaları da gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. İnternet kullanımı ve uyugulamaların işleyişi, bu yazılım olmaksızın imkansız bir hal alır.

Java yazılımı, sadece kullanıcılar değil, geliştiriciler açısından da vazgeçilmez bir programdır. Bu yazılım sayesinde, iki yönlü kullanılan ortak bir platform sağlanarak, paylaşım ortamları ortak bir dile kavuşmuştur. Windows üzerinden yapılan her uyugulamanın, Java sayesinde diğer platformlarda da paylaşımı mümkün kılınmıştır. Bu işlemi ters bir şekilde de gerçekleştirmek mümkündür. Mac veya Linux gibi platformlarda hazırlanan uyugulamalar, Java sayesinde Windows üzerinden de kullanılabilmektedir.

Java yazılımı, bulunduğumuz zaman itibariyle vazgeçilmezdir. Elektronik tabanlı her türlü alet, bu yazılımı ana platform olarak kullanarak, bir çok cihazın işletim tabanında bu yazılım yeralmıştır. Bütün bu saydığımız faktörler neticesinde, bu programı bilgisayarınıza indirmek, sizin de tahmin edebileceğiniz gibi bir zorunluluk halini almaktadır. Java yazılımı olmaksızın, internet üzerinde yapacağınız her türlü işlem, imkansız bir hal alacaktır. Özellikle internet tarayıcınız için bu programı indirmekten başka bir yol yoktur.

Önemli: Chrome tarayıcısını kullananlar için Java desteği artık problem çıkartabiliyor. Bunun sebebi Chrome'un 42 nolu sürümünden itibaren (Nisan 2015),  desteğinin kaldırılmasıdır. Java gerektiren uygulamalar için Internet Explorer uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederiz.

 • Site Yorumları (173)
 • Facebook Yorumları ()
 • Sen de yorum yaz
 • ömerantalya iyibir hızmet
  fıratkocaeli javayı kullanmak istiyom
  yaşar demircikırşehir oyuna girmiyior
  Abdullahİzmir/Buca çok işe yarıyor bencede gençler :D :)
  abdullahizmir çok geç iniyor,ama güzel bir program
  kerimosamaniye bende açılmıyor arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim
  mola12344istanbul çok geç indiriliyor
  selam veletyarak selam cok isey yarıyor deneyin
  Ah Vatanizmir güzel bie site
  ahmetyozgat inş olur
 • Cevap Yazılan:
  İsim
  Şehir

Java Özellikleri

 • Java Oyunları (Okey,Batak,Tavla vb.)
 • Sohbet Uygulamaları
 • Mobil Java Uygulamaları
 • Hesap Makineleri ve Gelişmiş Hesaplama Uygulamaları
 • Üç Boyutlu Resim Görüntüleyicileri
 • Minecraft gibi online oyunlar için gereklidir

Java Ekran Görüntüleri

Java Kurulumu
Java Sanal Makinesi
Java Yükleme Sonrası Adımlar
En çok İndirilenler
En son sürüm güncellemeleri