microsoft-edge

Microsoft Edge İndir

20.1    4.6 (9 oy) 8890 İndirilme
  >> Microsoft Edge İndir >>   Diğer Sürümler
Boyut / Güncellenme:
8.07 KB / 2016-01-08
Lisans / Dil:
Ücretsiz / Türkçe
Üretici:
Kategori:
Windows / İnternet / Tarayıcılar
İşletim Sistemi:
Win10

Microsoft Edge

Internet Explorer'ın yerini alan Microsoft Edge, internette gezinti deneyimlerinizi bir üst noktaya taşımanızı sağlıyor.

Microsoft Edge, Microsoft'un son yıllarda yaptığı köklü değişikliklerden en yenisi olarak karşımıza çıkıyor. Internet Explorer'In yerine getirilen daha yeni ve daha hızlı olan Microsoft Edge, uzun süredir geliştirilmekte olan bir internet tarayıcısı. Google Chrome ve Mozilla Firefox ile verdiği savaşı uzun süredir kazanamayan Internet Explorer'ın yenilenmiş hali olan Microsoft Edge, tarayıcı savaşları içerisinde kendisine büyük bir yer bulmayı başarmış durumda.

Windows 10 teknik önizleme sürümü içerisinde kullanıcılara sunulan Edge tarayıcısını kullanabilmek için Windows 10 işletim sistemini kullanıyor olmanız gerekli. Yepyeni bir arayüz, geliştirilmiş özellikler ve kişiselleştirilebilir temalar ile ön plana çıkan Microsoft Edge, üst düzey bir tarayıcı deneyimi elde edebileceğiniz programdır.

Yeni gelen Web Notları özelliği sayesinde Microsoft Edge kullanırken artık internet sayfaları üzerine yazılar yazarak pratik notlar alabilirsiniz. Aldığınız notları ise arkadaşlarınız ile kolay bir şekilde paylaşabiliyorsunuz. Haber, blog, makale ve yazı içeriklerini okumayı seven biriyseniz bu yeni özellikten oldukça memnun kalacaksınız demektir.

Microsoft'un sesli asistanı olan Cortana'dan da Microsoft Edge kullanarak yararlanabilirsiniz. Cortana kullanarak gitmek istediğiniz yerler hakkında öneriler sunan Microsoft Edge, yaptığınız aramaları daha fazla kolaylaştırarak kısa süre içerisinde sizin yaptığınız aramalara daha uygun içerikleri bulmanızı sağlıyor. Ancak Cortana özelliğinin şimdilik Türkiye içerisinde desteği olmadığını da hatırlatmakta fayda var. 

Microsoft Edge, henüz yolun başında olan bir internet tarayıcısı olduğu için Internet Explorer'ın düştüğü hatalara düşmemek adına sizlere geri dönüş bildirim özelliği de sunuyor. Edge açık olduğu süre boyunca sağ üst köşedeki gülen yüze tıklayarak Microsoft Edge kullanırken deneyim ettiğiniz problemleri, eksikleri veya olmasını istediğiniz özellikleri bu ikon sayesinde Microsoft'a bildirebiliyorsunuz. Böylelikle Microsoft Edge zamanla daha da iyi bir tarayıcı haline gelebiliyor.

 • Site Yorumları (2)
 • Facebook Yorumları ()
 • Sen de yorum yaz
 • Emircanİstanbul Saol abiii
  süleyman saltıktrabzon teşekkür ederim.
 • Cevap Yazılan:
  İsim
  Şehir

Microsoft Edge Özellikleri

 • Kişiselleştirilebilir arayüz.
 • Hızlı internet deneyimi.
 • Daha hızlı arama seçenekleri.
 • Geliştirilmiş okuma modu.

Microsoft Edge Ekran Görüntüleri

edge-1
edge-2
edge-3
edge-4

Microsoft Edge ile ilgili Yazılar
En çok İndirilenler
En son sürüm güncellemeleri