Scratch

Scratch İndir


 4.4 (36 oy)
SÜRÜM / BOYUT
1.4 / 32.99 MB
GÜNCELLEME
2016-05-06
LİSANS / DİL
Ücretsiz / İngilizce
ÜRETCİCİ
Scratch
KATEGORİ
Çeşitli
İŞLETİM SİSTEMİ
Win8/Win7/Vista/Win8.1
apps Scratch
Scratch kullanarak görsel programlama dillerine adım atabilir ve programlama temellerini öğrenmeye başlayabilirsiniz.
1
2
3
Son yıllarda daha fazla ön plana çıkmaya başlayan ve popüler bir hal alan programlama dillerine giriş yapabilmek istiyorsanız ve programlamanın temel mantığını kavrayabilmek istiyorsanız ücretsiz olarak Scratch kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle çocuk
yaştaki kişilerin programlama dünyasına erken yaşta giriş yapabilmesi için etkili olan program, kodlar yazmak yerine görseller üzerinden programlama dillerinin temellerini öğrenmenizi sağlıyor.

Programlama dilleri genellikle yazılı olan fonksiyonlar ve değişkenler üzerinden yazılmalarına rağmen, bu tür fonksiyonları kavrayabilmek küçük yaştaki çocuklar için zorlayıcı olabiliyor. Ancak Scratch programında bu süreçler görseller ile desteklendiği için programlama mantığını kavrayabilmek daha kolay bir hale geliyor. Scratch kullanarak yazdığını görsel kodlar ile kendinize özel animasyonlar üzerinden kodlarınızı görüntüleyerek, hareket edebilen kısa filmler yaratabiliyorsunuz.

Program içerisinde yer alan ana karakter bir kedi olsa bile kendi karakterinizi çizebilme özgürlüğünüz olduğu için mevcut kalıpların dışarısına da çıkabiliyorsunuz. Animasyon yapabilmek için gerekli olan araçlar, değişkenler ve kontrol panelleri programda sizlere ücretsiz olarak sunuluyor. Yarattığınız animasyonlara isterseniz ses de ekleyerek daha gerçekçi bir deneyim elde edebiliyorsunuz.

Okuma ve yazma bilen tüm çocukların kullanabileceği Scratch programı sayesinde programlama dillerini erken yaştaki tüm çocuklar öğrenmeye başlayabilirler. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Scratch sayesinde çocuklarınızın programlama dünyasına erken yaşta giriş yapmasını sağlayabilirsiniz.
check_circle ÖZELLİKLERİ
check_circle Görsel programlama
check_circle Hareketli animasyon oluşturabilme
check_circle Ücretsiz kullanım
list İLGİLİ YAZILAR