scratch

Scratch İndir

1.4    4.4 (11 oy) 5737 İndirilme
  >> Scratch İndir >>   Diğer Sürümler


Boyut / Güncellenme:
32.99 MB / 2016-05-06
Lisans / Dil:
Ücretsiz / İngilizce
Üretici:
Kategori:
Windows / Masaüstü / Çeşitli
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/Win8.1

Scratch

Scratch kullanarak görsel programlama dillerine adım atabilir ve programlama temellerini öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Son yıllarda daha fazla ön plana çıkmaya başlayan ve popüler bir hal alan programlama dillerine giriş yapabilmek istiyorsanız ve programlamanın temel mantığını kavrayabilmek istiyorsanız ücretsiz olarak Scratch kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle çocuk

yaştaki kişilerin programlama dünyasına erken yaşta giriş yapabilmesi için etkili olan program, kodlar yazmak yerine görseller üzerinden programlama dillerinin temellerini öğrenmenizi sağlıyor.

Programlama dilleri genellikle yazılı olan fonksiyonlar ve değişkenler üzerinden yazılmalarına rağmen, bu tür fonksiyonları kavrayabilmek küçük yaştaki çocuklar için zorlayıcı olabiliyor. Ancak Scratch programında bu süreçler görseller ile desteklendiği için programlama mantığını kavrayabilmek daha kolay bir hale geliyor. Scratch kullanarak yazdığını görsel kodlar ile kendinize özel animasyonlar üzerinden kodlarınızı görüntüleyerek, hareket edebilen kısa filmler yaratabiliyorsunuz.

Program içerisinde yer alan ana karakter bir kedi olsa bile kendi karakterinizi çizebilme özgürlüğünüz olduğu için mevcut kalıpların dışarısına da çıkabiliyorsunuz. Animasyon yapabilmek için gerekli olan araçlar, değişkenler ve kontrol panelleri programda sizlere ücretsiz olarak sunuluyor. Yarattığınız animasyonlara isterseniz ses de ekleyerek daha gerçekçi bir deneyim elde edebiliyorsunuz.

Okuma ve yazma bilen tüm çocukların kullanabileceği Scratch programı sayesinde programlama dillerini erken yaştaki tüm çocuklar öğrenmeye başlayabilirler. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Scratch sayesinde çocuklarınızın programlama dünyasına erken yaşta giriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

 • Site Yorumları (4)
 • Facebook Yorumları ()
 • Sen de yorum yaz
 • feride irem yükselBursa bu uygulamayı okulumda ders olarak işliyoruz çalışmak için bu uygulamayı indiriyorum çok iyi bir uygulama kim yaptıysa ona teşkkür edim ellerinden öpüyorum
  misafiristanbul ya yeni sürümü yok yenisi bu değilll
  tanerankara çok kötu 1 saat indirilmiyo
  pamuk yumuşak paris doru sölüyosun arkadaş bende 1 saat dil 300 saat bekliyorum resmen
 • Cevap Yazılan:
  İsim
  Şehir

Scratch Özellikleri

 • Görsel programlama
 • Hareketli animasyon oluşturabilme
 • Ücretsiz kullanım

Scratch Ekran Görüntüleri

1
2
3
En çok İndirilenler
En son sürüm güncellemeleri