vivaldi

Vivaldi İndir

1.1.453.52    4.3 (3 oy) 1280 İndirilme
  >> Vivaldi İndir >>   Diğer Sürümler


Boyut / Güncellenme:
17.94 MB / 2016-05-04
Lisans / Dil:
Ücretsiz / Türkçe
Üretici:
Kategori:
Windows / İnternet / Tarayıcılar
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win10/Win8.1

Vivaldi

Opera CEO'su tarafından geliştirilen Vivaldi, hızlı ve güvenilir bir internet tarayıcısıdır.

Vivaldi adlı internet tarayıcısı uzun süredir internet tarayıcısı pazarında yer alan Google Chrome, Mozilla Firefox ve Internet Explorer'a iyi bir alternatif olabilecek kullanışlı, güvenilir

ve hızlı bir internet tarayıcısıdır.

Opera adlı internet tarayıcısının kurucularından ve eski CEO'larından olan Jon Von Tetzchner ve ekibi ile birlikte geliştirilen Vivaldi, hala geliştirilme aşamasında olmasına rağmen kullanıcılara sunulmuş olan bir tarayıcıdır. Böylelikle kullanıcılar tarayıcının geliştirilme sürecini görerek geri dönüş bildirimleri ile tarayıcının daha hızlı ve sağlıklı geliştirilmesine katkı sağlayabilmektedirler.

Vivaldi kullanıcılarına tek bir sekme açarak istedikleri tüm işlemleri yapabilmelerini sağlayabilen bir tarayıcıdır. Geliştirilme aşamasında genel olarak bu özelliğe odaklandıklarını söyleyen Jon Von, tasarımın tamamen bu planlara yönelik yapıldığını belirtmiştir.

Windows, Mac ve Linux sürümleri yayınlanan Vivaldi'nin yakın bir zaman içerisinde mobil sürümlerinin de çıkması beklenmektedir. Tarayıcıyı açtığınız zaman sol kısımdaki menüde yer alan Vivaldi Mail özelliği şimdilik aktif değildir. Ancak bu özellik çok yakın bir süre içerisinde aktif hale gelecektir.

Kendi e-posta servisini sunacak olan Vivaldi tarayıcısının tasarımı son derece minimal ve sade olarak tasarlanmıştır. Popüler internet tarayıcılarına göre biraz karışık gözüken arayüze sahip olan Vivaldi'de aslında tüm özellikler elinizin altındadır. Kısa bir süre kullandıktan sonra arayüzün aslında ne kadar işlevsel olduğunu fark edebilirsiniz.

Vivaldi'nin en önemli özelliği ise sağ alt kısımda yer alan sayfa filtreleme özelliğidir. Filtreleme özelliğindeki seçenekler arasından seçimlerinizi yaparak internet sayfalarının 3 boyutlu, siyah beyaz, karşıt renkler ve yan dönmüş resimler şeklinde gözükmesini sağlayabiliyorsunuz.

Tarayıcının standart ayarlarında boş bir sekme açtığınız zaman internet sayfalarına daha hızlı ulaşabilmenizi sağlayabilen Hızlı Arama özelliği sayesinde işlevsel bir şekilde tarayıcınızı kişiselleştirerek üst düzey bir internet deneyimi de elde edebiliyorsunuz.

Vivaldi geliştirici ekibi tarafından yapılan resmi açıklamalarda Vivaldi'nin minimal düzeyde eklenti ihtiyacı hissetmesine odaklandıkları da yer alıyor. Yani eklenti desteğini minimum düzeyde tutarak, eklentilerde yer alan özellikleri kendi tarayıcılarına entegre etmek isteyen bir ekip ile karşı karşıyayız.

 • Site Yorumları (0)
 • Facebook Yorumları ()
 • Sen de yorum yaz
 • Cevap Yazılan:
  İsim
  Şehir

Vivaldi Özellikleri

 • Sayfa filtreleme
 • Tema desteği
 • Eklenti desteği

Vivaldi Ekran Görüntüleri

1
2
3

Vivaldi ile ilgili Yazılar
En çok İndirilenler
En son sürüm güncellemeleri